Jaké vlastnosti splňuje betonový plot

Lidé jsou neobyčejně vynalézaví a dokážou si nejen usnadnit práci, ale také využít každé drobnosti ve svůj prospěch. Jistě znáte termín „z nouze ctnost“, s nímž byli pověstní právě obyvatelé socialistického Československa. Tehdy nouze o stavební materiály a řadu dalších životních potřeb podporovala přímo neuvěřitelnou tvořivost.

zeď s rostlinami

Do této kategorie objevů a vynálezů lze zařadit kupříkladu sádrokarton (i když nepochází přímo z naší země). Spojit v jeden celek docela obyčejný nerost sádrovec s recyklovaným papírovým kartonem a využít ocelových nosných komponentů z velmi tenkého plechu znamenalo doslova převrat ve stavebnictví. Něco podobného se stalo i v době, kdy se na trhu objevil první betonový plot Montazmpc.cz.

Co lze od této technologie očekávat

Že sádrokarton ušetří mnoho stavebního materiálu, že je celá konstrukce velmi lehká a přesto plní svůj účel, je známo již řadu let. Totéž lze říci o betonových deskách. Ty jsou odlévány do tvarových forem s různými povrchovými vzory, betonové směsi jsou certifikovány, jsou odolné vůči mrazu, ale především velmi tenké.

Ušetří se tím nejen náklady na výrobu, ale i samotný prostor při výstavbě. Tenká zeď je i přesto velmi kompaktní a její životnost se odhaduje být přibližně shodná s životností klasického zdiva.

břečťan na zdi

Estetický dojem – tento způsob oplocení lze využít buď samostatně, nebo jej doplnit živým plotem a okrasnými stromky, keři a kvetoucími rostlinami. S těmito způsoby realizace se nejčastěji setkáte u chat a chalup a u rodinných domků s větší zahradní parcelou. Betonové desky nevytváří dojem monstrózní stavby a dobře vypadají i v sestavě s dřevěnými doplňky, nejčastěji vodorovnými plotovkami. Zvolíte-li vhodný barevný odstín, bude působit mnohem lépe, než klasické vyspárované tvárnice nebo pálené cihly.

Klid a zázemí – obvyklým důvodem, proč se přikláníme k oplocení z betonu či jiného zdiva, je vlastní bezpečí a zázemí. Přece jen je vlastní zahrada prostor, kde se cítíme lépe stranou pohledu lidí zvenčí, kde můžeme v poklidu usnout na lehátku u bazénu, povalovat se v plavkách (nebo i bez plavek), a konečně užít chvíle volna jen a jen podle svého.