I vánoční úklid můžete zvládnout v klidu a v pohodě

V předvánočním období se všichni těšíme, máme dobrou náladu a prozpěvujeme si vánoční koledy. V momentě, kdy si ale vzpomeneme na vánoční úklid je všechna radost pryč. Zatímco běžný úklid si můžeme dovolit trošku odfláknout a zapadlým koutů se úspěšně vyhnout, ten vánoční generální úklid musí být udělaný pořádně a se vším všudy. Je nejlepší začít postupně nebo to udělat všechno najednou? A kde vlastně začít, když se za sedačkou tak dlouho nevysávalo a na kuchyňské lince se prach neutíral už rok? Poradíme vám, jak můžete zvládnout i vy svůj vánoční úklid s úsměvem na tváři. Že to není možné? Ale je a my vás o tom přesvědčíme.

prostředky na úklid

Nejlepší bude, když si rezervujete jeden celý den a všechno zvládnete jedním vrzem. Nač to trápení také odkládat, že? Pokud zvládnete celý byt v jeden jediný den máte vyhráno a především už budete mít po celý advent klid na vánoční těšení, chystání a pečení. A kde začít? Říká se, že kuchyně je srdce každého domova, takže logicky bude nejlepší začít právě tam. Určitě běžně nevytíráte všechny poličky a ve špajzu máte tolik jídla, že by si zasloužilo ho přetřídit. Udělejte si místo na vánoční zásoby a proberte všechno, co doma najdete. Věci, které už jsou prošlé, vyhoďte a všechno srovnejte. Uvidíte, kolik místa najednou získáte.

Stejně postupujte i v ostatních místnostech. Je potřeba si uvědomit, že s příchodem Ježíška budete mít hodně nových věcí, které je potřeba někam důstojně uložit. Protřiďte také věci v koupelně, udělejte si pořádek v kosmetice a všechny poličky a skříňky pořádně vymyjte. Buďte nemilosrdní a opravdu všechno zbytečné nebo prošlé vyhoďte. Když už v tom budete, nezapomeňte se zastavit také ve vaší šatní skříni, v botníku a také v dětském pokoji. Že si vaše děti už s těmito hračkami roky nehrají? Darujte je nebo ty rozbité vyhoďte. Jen ať máte místo.
vánoční dárek

A jak nakonec postupovat v samotném úklidu? Vemte to od shora dolů a tentokrát opravdu poctivě. Nepřivírejte oči před žádným koutem a nebojte se vyšplhat i tak nahoru na tu vysokou skříň. Prach si cestičku najde kamkoliv a budete se divit, co všechno tak při důkladném úklidu můžete objevit. Uklidit vás může alespoň myšlenka, že na celý rok máte zase pokoj.